Sevmekten Anladığım

Zor.. Çok zor aklımdakileri, kalbimdekileri yazabilmek gerçekten çok zor. Benim sevmekten anladığımı anlatabilmek değil de aktarabilmek zor aslında.. Hani derler ya anlatmakla olmaz yaşayacaksın diye tam olarak öyle bir şey işte. Gel gör ki herkesin böyle yaşayabileceğini sanmıyorum. Ben 20 yaşımı bitirmişken yeni tadıyorum bu duyguyu diyebilirim. Sanmayın her yaşadığınızı seviyorsunuz, aşıksınız. Değilsiniz. Bir gün gerçekten anlıyorsunuz ki aslında siz kimseyi sevmemişsiniz.

İşte bunu anladığım bir zaman dilimindeyim. Hayatımın en güzel günlerini ve en karanlık günlerini işte bu zaman diliminde görüyorum. Bir gün oluyor hayata gülüyorum, dünyanın en mutlu insanı ben oluyorum. Herşey güzel olacak, bu adam benim için var diyorum. Bir gün oluyor ölüyorum, hiç bir acı benim önüme geçemiyor, ama yine de bu adam benim için var diyorum. Çünkü bu adam benim için var.

Üzüldüğüm, canımın acıdığı günler onun tek gülüşüyle siliniyorsa işte bu adam benim için var. Dilerim ki Allah’tan hiç gitmesin benden. Öyle güzel seviyorum ki bırakın bir gün mutsuzluğu, bir ömür mutsuzluğa razıyım. O da seviyor çünkü. Görebiliyorum. Bazen göremiyorum, yüzüme bile bakmıyor. Öyle gözü dönüyor ki yanında bile istemiyor beni. Hiç bir şeyi istemiyor. Bilmiyor ki bir sarılsa, bir gözlerime baksa.. Bir görebilse içimdeki umudu.. Ben onun meleği olmak için gelmişim bu dünyaya. Onun yaşadığı tüm sıkıntıları atlatmasına yardımcı olmak için. Ben onun asla yalnızca sevgilisi değilim. Ben onun her şeyi olabilmek için varım.

İşte benim sevmekten anladığım ne biliyor musunuz. O istemese de onun yanında olabilmek. Onun taşıyamadığı her yükü omuzlanmak. An geliyor kalbiniz kocaman oluyor. Kocaman oluyor ki tüm yükü taşıyabilsin. An oluyor ki gözleriniz kan damlamaya başlıyor bütün bunları taşımaya başlarken. En zoru da bunların hepsini görüyor. İşte arkasını dönmediği zaman bunları görebiliyor. Üzülüyor bazen halime. Ama sonra yine aynısı oluyor.

Öyle bir umut ki içimdeki bütün bunlar bir gün bitecek. Gerçekten bana gülümsemekten vazgeçmediği zaman bitecek. Hayatta ne olursa olsun yıkamayacak onu. Öyle bir umut ki, ömrümün sonuna kadar bekleyeceğim bu günleri. Benim sevmekten anladığım bu. Onun beni mutlu etmesi değil, onu güçlü görüp bana gülümsediğini görebilmek.

Siz hala o beni sevmiyor diye ağlayın halinize. Seviyor bakın. Deli gibi seviyoruz birbirimizi. Hayat zorluyor yalnızca, mutluluğumuza hayat engel oluyor. O sevgim azalıyor sanıyor, azalmıyor. Hani bir söz var ya “Öldürmeyen acı güçlendirir.” öyle işte sevgilim. Canım acıyor, sonra bir kez gözlerinin içine bakıyorum, bir kez gülümsediğini görüyorum. Yeniden yeşeriyor içimdeki aşk. Aşk bu aşk başka bir şey değil.

Tek dileğim o bir gün gerçekten bunların farkına vardığında hiç bir şeyin geç olmaması. Onu ömrümün sonuna dek böyle seveceğim, daha da fazlasıyla hep. İşte benim sevmekten anladığım bu.

“Sevmekten Anladığım” için 1 yorum

  1. Şair yaşadıklarını yazarmış;
    Her satırda onu saklar,
    Her mısra başında onu gizler,
    Şiirin manasında da apaçık belli edermiş. Sevgisini..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir