Aşk

Yine aşkı anlatmaya çalışıyorum. Aşk anlatılmazmış ki bunu anladım. Aşk bu dünyadaki en müthiş şeymiş..Bir sevgiliniz olsun, her an yanında olmak istediğiniz.. Bir dakika bile gözlerini ayırmak istemediğiniz biri olsun.. Hem çok sevdiğiniz hem çok sevildiğiniz.. Aşkı hissettirebilen..hani diyorlar ya beni sevdiğini söyleme bana hissettir diye..aman hepsi boş laf..Zaten aşık olunca hissettirmemek mümkün değil..bir bakış bir gülüş yetiyor.. Aşık olunca bıkmıyor insan sevdiğini söylemekten..karşındakinin sana benimle ilgilenmiyorsun deme şansı bile kalmıyor..hayatında tek istediği şey zaten onunla ilgilenmek.. Öyle bir sevgiliniz olsun ki..ne kadar eşşeklik yaparsa yapsın ölüp bitin uğruna. Kokusuna tenine sesine..herşeyine ölüp bitin.
Ya zor birşey söylemiyorum aşık olun..ya da bilmiyorum zor mu oldu biraz..aşkı kaldırabilir mi her beden. Acıtmayacak mı acıtacak. Olsun. Hep derim ya bardağın dolu tarafına bakın. O güzelliği hissedin herşeye yeticek.. Bir kere yaşayın..bir kere kalbini dinleyin bir kere sevin..herşeyi ama herşeyi unutacaksınız.
Zaman kavramını unutturan biri varsa yanınızda çok şanslısınız. Düşünün bir hafta bir günden daha kısa geçicek.. Bir yandan sevinir bir yandan üzülürsünüz. Onunla geçirdiğiniz zaman hiç bir şekilde yetmez ama daha güzel şeylere daha çabuk yaklaşmış olursunuz. Bazen dünyanın en sıkıcı şeylerini en güzel hale getirir belki. Bazen yapamam dediğiniz herşeyi aslında yapabileceğinizi gösterir. İmkansızın olmadığını gösterir. Aşka inanmayan biri için zaten imkansızın olmadığını çoktan göstermiştir aslında.
Aşka inanmak derken, kimi taa en başından kimi ise bir kaç güvensizlikten sonra aşka inanmayı bırakmıştır. Hiç bir zaman doğruyu bulamam..bu benim kaderim diyen bir çok kişi var ki başta canımdan çok sevdiğim arkadaşım bunlardan biri.. Söylüyorum söylüyorum anlatamıyorum. Ama bir gün o da anlayacak eminim. Aşk bu bulur seni. Aşk bulduğu zaman dönüp tüm yaşadıklarına gülüceksin, herşeye.
Ben evlenmem diyene bile gelinlik/damatlık hayalini kurduran şeydir aşk. Gelecek planlarının içinde onu da yanında görmektir aşk. Hayatının her köşesinde olsun istemektir aslında.. Hiç yanından gitmek istememektir. Seni seviyorum demenin yetersiz kaldığı yerdir..
Kısaca güzel şey aşk..

“Aşk” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir